مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان گفت: مجوز اکتشاف دو هزار معدن در این منطقه که تاکنون فعالیتی انجام نداده اند باطل شد.
کد خبر: ۱۰۱۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۲
ˈمحمود اسکندری نسبˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگارگفتارنیوزافزود: این افراد در گذشته اقدام به اخذ مجوز اکتشاف نموده بودند اما تاکنون هیچ فعالیت اکتشافی در معادن مربوطه انجام نداده اند.وی گفت: طی دو ماه آینده این مجوزها از طریق مزایده به سرمایه گذاران جدید واگذار می شوند.

او ادامه داد: سعی داریم تا با حمایتهای خود از سرمایه گذاران بخش خصوصی، بخش معدن جنوب کرمان را بیش از پیش فعال سازیم.

مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان افزود: به رغم وجود مواد معدنی مختلف در جنوب کرمان و ظرفیت بالای آن هم اینک تعداد معادن فعال در منطقه انگشت شمار است.

وی گفت: در صورتی که نهایت استفاده را از این معادن داشته باشیم علاوه بر رونق اقتصادی منطقه جنوب زمینه اشتغال را برای جوانان جویای کار فراهم کرده ایم.

اسکندری نسب افزود: صاحبان معادن باید از خام فروشی مواد معدنی خوداری کنند و تا جایی که امکان دارد از نیروی بومی همان منطقه استفاده نمانید.

وی گفت: اداره کل صنعت ، معدن و تجارت جنوب استان کرمان آماده هر گونه همکاری با سرمایه گذاران در بخشهای مختلف صنعتی و معدنی در این منطقه استمنبع:ایرنا

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
* نظر :
Captcha
نمای ویژه