گفتــارنیوز
گفتــارنیوز
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها /
 • 24 ساعت
 • هفته
 • ماه
 • دادگاه تجدید نظر نیویورک شکایت ۱٫۷ میلیارد دلاری علیه ایران را به جریان انداخت

  هیمنه شکست ناپذیری اسرائیل فروریخته / برخی جریان‌های سیاسی از روی غفلت می‌خواستند جریان بیداری اسلامی را منحرف کنند

  سفیر کره جنوبی : فعالیت رقبای چینی و اروپایی را در بازار ایران زیر نظر داریم

  سازمان فضایی منتشر کرد؛ برآورد میزان جابجایی پوسته زمین در مناطق زلزله زده غرب کشور

  امضای قرارداد فروش گاز طبیعی به نروژ با قیمت کمتر از هزینه تمام شده تولید آن در کشور

  برای تغییر فوتبال انگلیسی به ایران آمدم/باسوادترین مربی دنیا هستم

  آگهی مزایده املاک

  روحانی در فرودگاه مهرآباد: پایه های تروریسم در عراق و سوریه فرو ریخته است

  ممنوعیت شکار پرندگان تا اطلاع ثانوی

  وزیر دفاع در نشست مشترک با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: تهدیدات علیه جمهوری اسلامی ایران را به موقع و باقاطعیت پاسخ می دهیم

  ورود سعد الحریری به مراسم سالروز استقلال لبنان

  دیدار جمعی از بسیجیان سراسر کشور با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

  آیت الله شاهرودی در اجلاس محبان اهل بیت: تا زمانی که تفکر داعش وجود دارد جهان اسلام آسوده خاطر نیست

  موتورسیکلت‌های کاربراتوری بلای‌جان پایتخت/ حرکت لاک‌پشتی تغییر ناوگان تک‌سرنشین

  بهره برداري از سالن هاي جديد بازرسي قبل از تحويل( PDI)ايران خودرو

  رخداد یک زلزله ۷ ریشتری در هر ۱۰ سال/تکلیف نماهای سازه‌ای را مشخص کنیم

  پر بحث ترین ها
 • کد مطلب : 5516
 • تعداد نظرات : 4 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ تیر, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۴
 • شما اینجا هستید :خبر پنج تایی
 •   

  در سایه عدم نظارت کافی بانک مرکزی بانک مهر اقتصاد تکلیف سهام پذیره نویسی شده را مشخص نمی کند

  بانک مهراقتصاد با وجود گذشت بیش از 4 سال از وعده ارائه سهام همچنان تکلیف سهامداران را مشخص نکرده و سهامداران بلاتکلیف هستند.

  یکی از موسسات قرض الحسنه در سال ۱۳۸۹ با عنوان موسسه قرض الحسنه مهر بسیجیان با وعده اینکه بزودی مجوز بانک شدن را از بانک مرکزی دریافت می کند اقدام به جمع آوری سپرده های مردمی به جهت اعطای سهام کرد.

  در همان ابتدا بسیجیان و شهروندان عادی به امید کسب اوراق سهام و به طبع آن کسب سود سهام و همچنین ارزش افزوده سهام خریداری شده در بانک مذبور سپرده گذاری کرده و قرار شد به زودی نیز اوراق سهام به سپرده گذاران ارائه شود.

  اما با وجود گذشت بیش از ۴ سال از جمع آوری سپرده های مردمی نه اوراق سهام و نه توضیح قابل اعتنایی از سوی مدیران بانک مهر اقتصاد وجود دارد.

  گفته می شود در این زمان مبلغ زیادی توسط مدیران وقت بانک مهراقتصاد جمع آوری شده و از آن زمان تاکنون هر از چندگاهی خبر از اخذ مجوز نهایی بانک شدن از سوی بانک مرکزی و در نهایت قابل نقل و انتقال شدن سهام به گوش می رسد، هر چند هیچ کدام از این صحبت ها رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

  این در حالی است که موسسه مذکور بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی اقدام به تغییر نام و تابلوی های خود از موسسه به بانک مهراقتصاد نموده است و هم اکنون نیز هیچ اثری از نام مهر اقتصاد در سایت بانک مرکزی به عنوان بانک خصوصی، دولتی و موسسه و … دیده نمی شود.

  در این خصوص شاید بتوان عدم نظارت کافی از سوی بانک مرکزی را یکی از دلایلی دانست که اینگونه موسسات بدون اینکه به مرجعی قانونی پاسخگوی عملکر د خود باشند به رویه اشتباه خود ادامه داده و حق و حقوق مردم را نادیده می گیرند.

  برچسب ها :
  تعداد دیدگاه انتشار یافته : 4 دیدگاه
  • این موسسه یا بانک بعد از حدود ۵ سال از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه ۵۰۰ درصدی داده ولی به ما سهامداران سهام جایزه از محل افزایش سرمایه را نمیده
   واقعا برای ……..متأسفم که به این راحتی حق بسیجی ها و مردم عادی را میخورن

  • از آنجایی که بانک مهر اقتصاد در ابتداء بدون رعایت ماده های۱۹-۱۶-۱۱-۱۳-۱۰-۹ قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران و بدون توجه به بخشنامه شورای پول و اعتبار[مطابق قوانین و مقررات ،اعضای هیات موسس بانکها و موسسات اعتباری حق دریافت هیچ گونه وجهی تحت عناوین مختلف از عموم مردم را نداشته و صرفا می توانند از طریق انجام پذیره نویسی عمومی پس از اخذ مجوز های لازم از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سایر مراجع ذی صلاح و همچمین طی تشریفات قانونی ذی ربط نسبت به تکمیل سرمایه اقدام نمایند.]اقدام به فروش سهام خود نموده است .متاسفانه تابحال موفق به دریافت مجوز از مراجع قانونی و ذیصلاح نشده است .
   با توجه به ماده۲۷ قانون تجارت قانونا” بانک مهر اقتصاد می بایست نسبت به صدور اوراق سهام اقدام می نمود ودر ادامه از سال ۱۳۸۹ الی ۱۳۹۲ با توجه به برگ سهامهای صادر شده ،سود سهام سهامداران را با توجه به خلاصه صورت مالی حسابرسی شده با در نظر گرفتن تعداد سهام در مهلت قانونی ،که در قانون تجارت (۸ماه) پس از تاریخ برگزاری مجمع عمومی ذکر شده است پرداخت نماید.نه سود سپرده گذاری ۲۰درصد سالیانه در ۲نوبت پرداخت شش ماهه،بدون هیچ گونه قرارداد فی مابین و برخلاف قوانین قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران.
   جهت اثبات مورد فوق مفاد ماده ۲۷ قانون تجارت را نیز جهت استحضار به شرح ذیل مکتوب می نمایم.
   ماده۲۷:تازمانی که اوراق سهام صادر نشده است شرکت باید به صاحبان سهام گواهینامه موقت سهم بدهد که معرف تعداد و نوع سهام و مبلغ پرداخت شدۀآن باشد. این گواهی نامه در حکم سهم است ولی درهرحال ظرف مدت یکسال پس از پرداخت تمامی مبلغ اسمی سهم باید ورقه سهم صادر وبه صاحب سهم تسلیم و گواهینامۀ موقت سهم مسترد و ابطال گردد.
   از آنجایی که در برگه های سهامهای فروخته شده رعایت مفاد ماده ۱۳ قانون تجارت ذکر شده است.بدون هیچگونه اظهار نظری ماده ۱۳ قانون تجارت را جهت استحضار به شرح ذیل مکتوب می نمایم
   ۱- نام وموضوع و مرکز اصلی شرکت
   ۲- سرمایه شرکت
   ۳- شماره و تاریخ انتشار اعلامیه پذیره نویسی و مرجع صدور آن
   ۴- تعداد سهامی که مورد تعهدواقع شده است و مبلغ اسمی آن و همچنین مبلغی از آن بابت ،نقدا”در موقع پذیره نویسی باید پرداخت شود.
   ۵- نام بانک وشماره حسابی که مبلغ لازم توسط پذیره نویسان باید به آن حساب پرداخت شود.
   ۶- هویت و نشانی کامل پذیره نویس
   ۷- قید این که پذیره نویس متعهد است مبلغ پرداخت نشده سهام مورد تعهد را طبق مقررات اساسنامه شرکت پرداخت نماید.
   چنانچه بانک مهر اقتصاد مفاد ماده ۱۳ قانون تجارت را (که درج شده بر روی برگه های سهام می باشد). قبل از انجام پذیره نویسی بطور کامل رعایت می نمود ، این چنین تضیع حقوقی توسط آن بانک انجام نمی پذیرفت و۵ سال بلاتکلیفی سهامداران را در بر نداشت.
   با توجه به اینکه مبلغ اسمی سهامها ی فروخته شده از ابتداء بطور کامل و بابت هر سهم ۱۰۰۰ ریال پرداخت شده است طبق قوانین قانون تجارت ،پذیره نویسان، سهامدار بانک مهر اقتصاد می باشند و صدور اوراق سهام ارتباطی به وارد شدن بانک مهر اقتصاد به لیست پذیرفته شدگان سازمان بورس را ندارد .و متعاقبا” عدم صدور برگ سهام در زمان مقرر اینچنین ،تضیع حقوق صاحبان سهام را در بر داشته است.

  • متاسفانه قبح تضییع حقوق مردم داره ریخته میشه
   این حضرات سال ۸۹ پول ما رو با وعده های تو خالی گرفتن و از اون موقع به بعد هر بار خواستیم بریم پولمون رو پس بگیریم با وعده های مجدد اونها مواجه شدیم
   با یه جستجوی ساده در اینترنت و به خصوص در خبرگزاری فارس می توانید مصاحبه های آقای نتاج رو بخونید که هر ۶ ماه یک بار ادعا می کردند تا ۳ ماه دیگر وارد بورس می شویم
   تا زمانی که وارد بورس شوند ما فکر می کردیم مشکل از مراحل اخذ مجوز هست ولی وقتی متوجه افزایش سرمایه ۶ برابری آن ها بدون شریک کردن ما شدیم دود از کله مان بلند شد.
   آقایان باید پاسخگو باشند که آن ها کی به ما گفتند که شما سپرده گذاری می کنید که الان ادعا می کنند ما سپرده گذار بانک بودیم؟؟؟؟
   جگر خونه و اگر بخوام درد دلم رو از این حضرات بنویسم مثنوی هفتاد من میشه

  • این موسسه در سال ٨٩ به یکصد وبیست و هفت هزارنفر بسیجی و رزمنده سهام به قیمت اسمی هر سهم ١٠٠ تومان فروخته است ودرسال ١٣٩٣ از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه ۵٠٠ درصدی داده و مدیران ارشد موسسه میگویند به سهامداران تعلق نمیگیرد چون سپرده گزار هستید و سود سهام هر شش ماه یکبار انهم حدود هشت درصد پرداخت کرده اند واقای مدیرعامل موسسه هر چند یکبار مصاحبه ای تحت عنوان تا اینده نزدیک و بزودی مجوز بانک گرفته و وارد فرابورس میشود و با پیاده کردن بانکداری اسلامی و بدون ربا در بین بنگاههای اقتصادی نقش مهمی خواهیم داشت.

  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به سایت گفتارنیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

  طراحی و تولید : پارس وی پی