گفتــارنیوز
گفتــارنیوز
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها /
 • 24 ساعت
 • هفته
 • ماه
 • پر بحث ترین ها
 • کد مطلب : 68566
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۳
 • شما اینجا هستید :ویژه ۱
 •   

  حجت‌الاسلام ذوالنور: ناآگاهان نسبت به فرهنگ عاشورا با استکبار جهانی سازش می‌کنند

  نماینده مردم قم در مجلس گفت: افرادی که با فرهنگ و اندیشه عاشورایی و اسلامی آشنایی ندارند امروزه در مقابله با استکبار جهانی به سازش و تعامل روی می‌آورند.

  به گزارش گفتارنیوز ، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور امشب در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که در مسجد چهار مردان برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند از افراد باتقوا حمایت می‌‎کند، اظهار کرد: خداوند انسان را در حالی خلق کرده است که از طاعت و معصیت آن‌ها بی‌نیاز است.

  وی با بیان اینکه خداوند از همه چیز بی‌نیاز است و هر کاری که انسان‌ها انجام می‌دهند برای عاقبت به خیری خودشان است، عنوان کرد: انسان‌ها بدون آزمون و آزمایش به موفقیت نمی‌رسند و تمام مشکلاتی که امروزه در جهان وجود دارد جزو آزمون‌های الهی هستند.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خداوند اگر اشاره کند تمام ظالمان جهان نابود خواهند شد، مطرح کرد: امام حسین(ع) مردم را به تکرار تاریخ بشارت داد و فرمودT کل یوم عاشورا و وظیفه مسلمانان این است که نسبت به نقش خود در این تاریخ آگاهی پیدا کرده و رسالت خود را انجام دهند.

  وی با بیان اینکه هر انسانی دارای تکالیفی است که باید نسبت به انجام آن‌ها اهتمام داشته باشد، خاطرنشان کرد: برخی از افراد اگر بخواهند برای خدا کاری انجام دهند توانایی لازم را ندارند، اما اگر بخواهند همان کار را برای منافع شخصی خود انجام دهند توانایی لازم را به دست می‌آورند.

  ذوالنور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که خرید هر جنس خارجی برابر است با بیکار کردن یک جوان ایرانی، تصریح کرد: شیطان هیچ‌گونه سلطه‌ای به مردم ندارد و تنها کاری که انجام می‌دهد وسوسه کردن است؛ در مشکلات جامعه نباید انگشت اتهام را سمت دیگران بگیریم چراکه هرکسی به نحوی در فساد و مشکلات جامعه سهیم است.

  وی با بیان اینکه یادآور شد: اگر محکمه الهی برپا شود و از سران قوا، نمایندگان مجلس، مسؤولان برجسته و مبلغین سوال شود که چرا به وظیفه‌های خود عمل نکردید هیچ‌کدام نمی‌توانند توپ را در میدان رهبری بیندازند.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بیش از عرف به وظیفه خود عمل کرده‌اند، ادامه داد: زمانی که مقام معظم رهبری به علم ولایت فقیه می‌رسد، دیگر نمی‌تواند از علم خود استفاده نکند و اگر امروزه مقام معظم رهبری عاقبت به خیر شده است به دلیل همین علم ولایت فقیه است.

  وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در مسئله برجام گفتند من به موضوع برجام خوش‌بین نیستم، اما مخالف سخن رهبری عمل شد و امروز باید چوب این اشتباه را بخوریم.

  ذوالنور با اشاره به اینکه افرادی برای تبرئه خود از رهبری مایه می‌گذارند، اضافه کرد: امروزه شرایطی به وجود آمده است که اگر رهبری در مسائل ورود پیدا کنند افرادی می‌گویند حکومت فرمایشی است و اگر رهبری در مسائل ورود پیدا نکنند همین افراد انگشت اتهام را سمت ایشان می‌گیرند.

  وی با بیان اینکه رهبری دارای شأن مرجعیت و فرماندهی کل قوا است، گفت: اگر استکبار جهانی امروزه جمهوری اسلامی را به حمله نظامی تهدید می‌کند، اما این عمل را انجام نمی‌دهد به دلیل ترس آن‌ها از نیروهای انقلابی جمهوری اسلامی است.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح بعد از جنگ تحمیلی چند اصل را به اثبات رساندند، اظهار  کرد: تهدید می‌تواند اشکال مختلفی مانند فرهنگی، نظامی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی داشته باشد؛ هیچ کدام از کشورهای همسایه به تنهایی توانایی مقابله با جمهوری اسلامی را ندارند.

  وی با بیان اینکه دشمن برای غلبه بر جمهوری اسلامی ایران باید در نیروی دریایی و هوایی از ما توانمندتر باشد، عنوان کرد: افرادی که با فرهنگ و اندیشه عاشورایی و اسلامی آگاهی ندارند امروزه در مقابله با استکبار جهانی به سازش و تعامل روی می‌آورند.

  وی با بیان اینکه راهبرد نبرد نامتقارن ضعیف نشان دادن دشمن است، خاطرنشان کرد: در مناطقی که تحت اختیار نیروهای مقاومت است ۱۱۰ سکوی موشکی وجود دارد و اگر رژیم صهیونیستی دست از پا خطا کند با خاک یکسان خواهد شد.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از مردم انقلابی به عنوان نسل شهدا یاد کرد و گفت: دشمن می‌داند که اگر حمله‌ای به جمهوری اسلامی داشته باشد سریعاً با ضدحمله مواجه می‌شود و این تنها دلیلی است که حمله نظامی آن‌ها در قالب تهدید خلاصه می‌شود.

  وی تصریح کرد: کارگزاران، نمایندگان مجلس و دولت باید ولایتمدار باشند و اگر تمام آن‌ها ستاد رهبری باشد دشمن به هیچ وجه و در هیچ عرصه‌ای توانایی مقابله با جمهوری اسلامی را نخواهد داشت.

  ذوالنور با بیان اینکه نمی‌توانیم مجلسی را انتخاب کنیم که مخالف رهبری باشد، یادآور شد: اگر مجلس ستاد رهبری باشد می‌تواند دولت را در مسیر منویات قرار دهد، اما تا زمانی که این ستاد رهبری تشکیل نشود نمی‌توانیم بگوییم چرا مقام معظم رهبری در رفع مشکلات جامعه ورود نمی‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه فقر و فساد با یکدیگر رابطه مستقیم دارند، اضافه کرد: از اول انقلاب مردم هیچ زمانی نسبت به کمبود و نبود اعتراض نداشته‌اند و تنها نارضایتی آن‌ها از تبعیض بوده است.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: رهبری و مردم رسالت‌های خود را انجام داده‌اند و تنها مشکل جامعه امروز حلقه وسط میان رهبری و مردم یعنی دولت است.

  ذوالنور با اشاره به اینکه مردم باید مطالبه‌گر باشند، اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی و فسادهایی که امروزه در جامعه گسترش یافته است خسارت بسیاری به نظام وارد کرده است؛ زمانی که مسؤولان برای رای آوردن از مردم حمایت کنند هیچ ارزشی ندارد، چراکه در اصل برای جیب خود عمل کرده‌‌اند.

  وی با بیان اینکه همه مردم باید در راستای رفع فساد و آسیب‌های اجتماعی همت کنند، عنوان کرد: در فتنه اخیر هزینه فیلترینگ تلگرام را پرداخت کردیم، اما برخی از مسؤولان با آن مقابله کردند و با افتخار اعلام کردند نمی‌گذاریم تلگرام فیلتر بماند.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشاغلی که در تلگرام ایجاد شده، کاذب است، مطرح کرد: امروزه فضای مجازی به قتله‌گاه تبدیل شده و بزرگترین فساد آن نیز طلاق ۶۴ درصدی در جامعه است؛ امروزه در جامعه نیازمند یک بازنگری هستیم.

  وی با بیان اینکه هیچ مشکل رفع نشدنی در جامعه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی معجزه قرن نبود بلکه معجزه تاریخ است زیرا پیشرفت‌های این ملت دنیا را شگفت‌زده کرده ولی همچنان راه نرفته بسیاری مانده است و با روحیه بسیجی و انقلابی می‌توانیم به موفقیت‌های بیشتری دست یابیم.

  برچسب ها :
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به سایت گفتارنیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

  طراحی و تولید : پارس وی پی